Na prvem pregledu se pogovorimo o vaših težavah, željah, pričakovanjih ter morebitnem strahu, saj se zavedamo, da marsikomu pregled pri zobozdravniku še vedno vzbuja zaskrbljenost.
Čiščenje zobnega kamna ima pomembno vlogo pri ohranjanju zdravih zob in dlesni in je sestavni del ustne higiene. Zobnega kamna ne moremo odstraniti sami in je zato pomemben obisk pri zobozdravniku.
Pri izdelavi zalivk oziroma plomb uporabljamo kompozitne materiale, ki posnemajo naravno barvo zoba, pri oblikovanju pa upoštevamo anatomsko obliko zoba, ki je pomembna s stališča delovanja griznih sil, ki delujejo na zob.
Kadar zobna gniloba ali poškodba zoba in s tem bakterije dosežejo zobno pulpo, je potrebno koreninsko zdravljenje zoba, saj bakterije povzročajo vnetje in odmrtje zobne pulpe.
Ekstrakcija ali puljenje zoba je manjši kirurški poseg, pri katerem s pomočjo ustreznih instrumentov izpulimo zob. Poseg opravimo brez bolečin, področje okrog zoba prehodno omrtvičimo z uporabo lokalnega anestetika.
Glavni povzročitelj vnetja dlesni so bakterije v mehkih zobnih oblogah, ki se nabirajo na stiku med dlesnijo in zobom. Če dopuščamo, da obloge zastajajo na zobeh, se s časom kalcificirajo in nastane zobni kamen.
Zobna protetika omogoča različne možnosti nadomestitve poškodovanih ali manjkajočih zob, pri čemer je cilj zobem povrniti funkcijo in hkrati popraviti estetski videz.
Implantat ali zobni vsadek nam daje občutek lastnega zoba, saj uspešno nadomešča funkcijo korenine manjkajočega zoba in služi kot nosilec protetičnega oz. zobnega nadomestka.
Z beljenjem zob obstoječo barvo zob posvetlimo v svetlejši odtenek. Preden se odločimo za beljenje zob je potrebno narediti pregled zob, dlesni, ustne sluznice ter oceniti prisotnost zobne gnilobe in zobnega kamna.